Ганяк Наталя Олександрівна

Пактичний психолог, "спеціаліст першої категорії"

Педагогічний стаж - 13 років. Освіта - вища, ХДПУ ім. Г.С. Сковороди

Професійне кредо: "Неможливо повернутися в минуле та змінити свій старт, але завжди є можливість стартувати зараз та змінити свій фініш"

Графік роботи

практичного психолога ЗДО № 9

Понеділок, середа , пятниця з 9.00-13.00

Вівторок, четвер з 13.00 - 17.00

13.00-15.00 консультації для співробітників

15.00-17.00 консультації для батьків (онлайн)

ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ . ХТО ЦЕ?

Важливо знати, чим відрізняється психолог від психотерапевта чи психіатра. Для більшості немає ніякої різниці. Існує думка, що всі вони працюють із психами.

Найчастіша реакція наслово «психолог»: «мені це непотрібно», «моя дитина що психічно хвора?» або «що я— псих?». Навіть якщо людина розуміє, що внеї є певні проблеми, вона непоспішає звертатися задопомогою, бо незнає куди і докого.

Здавалося б, болить зуб — достоматолога, зламав руку— дотравматолога, непрацює телевізор— умайстерню з ремонту побутової техніки. Акудиж іти, якщо болить душа?

Є, звісно, варіант: можна звернутися допсихолога. Але хтож він такий? Багато з тих, хто обрав саме цей шлях, стикаються з такими стереотипами:

• до психологів ходять одні «психи»;

• до психологів ходять слабаки;

• я сам собі психолог або мій друг найкращий для мене психолог;

• психологи бачать людей наскрізь.

У чомуж особливості роботи цієї особи і чим вона відрізняється від психотерапевта і психіатра?

Психолог— це спеціаліст, який має відповідну освіту і працює із здоровими людьми, котрим необхідна допомога врізних життєвих ситуаціях (сімейні стосунки, труднощі удитячо-батьківських взаємовідносинах, непорозуміння з колегами, втрата близьких, проблеми вибору тощо).

Психотерапевт— особа, яка має кваліфікацію зпсихотерапії. Працює з психологічно здоровими людьми, уяких є внутрішньоособові проблеми, що спричиняють багато незручностей і заважають нормально жити.

Психіатр— лікар із медичною освітою, який працює з людьми, що мають різні психічні захворювання.

Таким чином, якщо внас ужитті складаються ситуації, які ми неможемо вирішити самостійно, або є внутрішньоособові проблеми, тоді йдемо допсихолога чи психотерапевта. Усе, що стосується психічних хвороб, тоце— допсихіатра.

Існує вислів «Краще поплакати упсихолога, чим сміятися упсихіатра».

Слабка людина незвернеться допсихолога, бо, як правило, нешукає рішення, анамагається перекласти відповідальність наінших, звинувачує всіх і все, намагається «забутися» задопомогою алкоголю чи наркотиків. Тільки сильна особа здатна визнати свою проблему. Потрібні неабиякі душевні ресурси для пошуків рішення і мужність для звернення задопомогою.

Хтось вважає, що він зможе впоратися зі своїми проблемами самотужки. Але дуже важко подивитися насебе зі сторони. Це все одно, що стоматолог буде сам собі лікувати зуби, ахірург сам себе оперувати.

Близька людина може заспокоїти, надати підтримку. Але, що змінюється увашому житті після таких посиденьок? Пройде час і ви наступите наті самі граблі. І знову тойже стрес й непорозуміння.

Отже, психологи працюють із цілком ЗДОРОВИМИ ЛЮДЬМИ, яким потрібна підтримка увирішенні конкретної ситуації або проблеми. Психолог недає порад, немає чарівної палички, неоцінює і некритикує. Він спрямовує вас, дає можливість зрозуміти те, що насправді відбувається увашому житті, допомагає роздивитися різні варіанти рішень та знайти вихід.

Психолог— це той, хто несе світло, поки ви шукаєте дорогу.

Вибір завами: жити зазвичним сценарієм, роками створювати своє власне пекло, змушувати страждати себе та своїх близьких, а, можливо, ризикнути і змінитися.

Велика мужність— усвідомити, що увашому житті невсе добре, наважитися взяти насебе відповідальність зате, що відбувається, і почати з цим працювати. Пройти через біль, страх, власний опір і стати іншим. Із більшими можливостями, із новими бажаннями, із новим поглядом насебе і навсе, що вас оточує. І стати ще більш щасливим, здоровим, упевненим і успішним.

Кiлькiсть переглядiв: 1212