Перебування дітей на свіжому повітрі

Перебування дітей на свіжому повітрі має велике значення для фізичного розвитку дошкільника. Прогулянка є першим і найбільш доступним засобом загартовування дитячого організму. Вона сприяє підвищенню витривалості і стійкості до несприятливих впливів зовнішнього середовища, особливо до простудних захворювань.

На прогулянці діти грають, багато рухаються. Рухи підсилюють обмін речовин, кровообіг, газообмін, покращують апетит. Діти вчаться долати різні перешкоди, стають більш рухливими, спритними, сміливими, витривалими. У них виробляються рухові вміння і навички, зміцнюється м'язова система, підвищується життєвий тонус.

Прогулянка сприяє розумовому вихованню. Під час перебування на дільниці або на вулиці діти отримують багато нових вражень і знань про навколишній світ: про працю дорослих, про транспорт, про правила вуличного руху і т. д. З спостережень вони дізнаються про особливості сезонних змін у природі, помічають зв'язок між різними явищами, встановлюють елементарну залежність.